A tavaszi fáradság
Esetükben ez egy valós probléma, mely komoly energia- és koncentrációhiánnyal valamint sok egyéb kellemetlen tünettel jár. A jelenség általában a tavasz első heteiben jelentkezik a mindennapi ciklus megváltozása miatt, mely egyes embereknél felboríthatja az endorfin, a szerotonin, és a melatonin háztartást. A hosszú, ingerszegény téli hónapok zöldség-, gyümölcs-, és mozgáshiánya indukálja ezt a kémiai folyamatot, mely testi és lelki fáradtságban, a kedvetlenség és az ingerlékenység érzetében tetőzik.
Tegyünk ellene reggelente!
Az energiadús reggeli – mely rendkívül fontos az új nap megkezdéséhez – segíthet a tavaszi fáradtság tüneteinek leküzdésében. A reggeli menübe olyan ételeket válasszunk, melyek tartalmaznak szénhidrátokat, fehérjéket, zsírokat és vitaminokat.
Méhpempőre fel!
Ez a táplálékkiegészítő A, B, C, E vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket, aminosavakat, antibakteriális és gyulladásgátló hatású telítetlen zsírsavakat tartalmaz. Serkenti a szervezet védekezőrendszerét, energiát ad, csökkenti a fáradtság érzetét, növeli a fizikai és mentális ellenállóképességet. Vigyázat: penicillinre és méhcsípésre allergiásoknak sajnos tilos fogyasztaniuk!
Torna és pihenés!
A rendszeres mozgásra szükségünk van, általa több endorfin termelődik. Egy kis testmozgás segítségével könnyebben búcsút inthetünk a kedvetlenségnek javulhat a hangulatunk, és az elalvás is jobban fog menni. A napi hét-nyolc óra alvás segíthet alkalmazkodni testünknek a változásokhoz. Igyekezzünk megközelítőleg azonos időben lefeküdni és figyeljünk rá, hogy a hálószoba ne legyen túl meleg, szellőztessünk egyet lefekvés előtt!